Resort pracy, zgodnie z postulatami, między innymi, Związku Rzemiosła Polskiego, zwiększył środki przeznaczone na refundację dla firm zatrudniających młodocianych pracowników.

Zmniejszenie środków z Funduszu Pracy było solą w oku pracodawców. Przecież to właśnie oni zatrudniają młodych pracowników, uczą ich zawodu, płacą im wynagrodzenie i odprowadzają do ZUS składki m.in. na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe.

ZRP i inne organizacje pracodawców, otwarcie protestowały w tej sprawie do minister pracy i polityki społecznej Jolanty Fedak. Na szczęście sytuację udało się pozytywnie rozwiązać. Ostatnio złożony wniosek o zwiększenie kwoty dofinansowania o 80 mln zł został przyjęty.

Jerzy Bartnik, prezes ZRP, zaznacza, że takie dofinansowanie jest niezwykle ważne w sytuacji otwarcia niemieckiego rynku pracy. Dzięki dodatkowym środkom znacznie więcej pracodawców zdecyduje się na zatrudnienie młodych pracowników, którzy nie wyjadą z kraju.