Ruszyła kampania informacyjno-promocyjna Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Edukacja w zasięgu ręki”, która promuje nowoczesne kształcenie zawodowe i ogólne oraz zachęca do uczenia się przez całe życie ❗

 

Wśród najważniejszych tematów promowanych w ramach akcji znajdują się:

 

👉 e-podręczniki
👉Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji
👉Krajowy System Danych Oświatowych
👉rozwój kompetencji doradców zawodowych
👉egzaminy zawodowe

 

Kampania „Edukacja w zasięgu ręki” obejmuje również promocję egzaminów czeladniczych i mistrzowskich. Związek Rzemiosła Polskiego promuje w niej projekt „Nowa jakość egzaminów zawodowych w rzemiośle”, który zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu utworzono bank zadań wykorzystywanych na egzaminach czeladniczym i mistrzowskim oraz przeprowadzono szkolenia z udziałem członków zespołów autorskich, dla członków komisji egzaminacyjnych izb rzemieślniczych oraz szkolenia dedykowane kobietom, przygotowujące je do funkcji członkiń komisji egzaminacyjnych, także w zakresie opracowywania zadań egzaminacyjnych.

 

Innym narzędziem tworzącym nową jakość egzaminów zawodowych w rzemiośle, wypracowanym w projekcie to platforma EWR (Egzaminy w Rzemiośle) wraz z funkcją umożliwiającą przeprowadzenie części pisemnej egzaminu w trybie zdalnym.

Sprawdź 👉 https://edukacjawzasiegureki.pl