Dnia 23 maja br. w siedzibie Kujawsko - Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów.

W obradach Walnego Zgromadzenia Delegatów wzięli udział delegaci z Cechów zrzeszonych w Izbie oraz zaproszeni goście.

Podczas obrad wręczono odznaczenia Państwowe i Rzemieślnicze zasłużonym działaczom. Były to:

• Brązowy Krzyż zasługi
  • Złoty Medal za Długoletnią Służbę
  • Srebrny Medal za Długoletnia Służbę
  • Brązowy Medal za Długoletnią Służbę
  • Dyplomy Wojewody
  • Szabla Kilińskiego
  • Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego”
  • Honorowa Odznaka Rzemiosła Kujawsko – Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy

Wśród wyróżnionych znaleźli się również członkowie Cechu Rzemiosł Różnych Małych i Średnich Przedsiębiorców w Lipnie:

• Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Prezes Zarządu Pan Krzysztof Uzarski
  • Szablę Kilińskiego otrzymał Wiceprezes Zarządu Pan Piotr Antoszewski

Jak co roku podczas obrad Walnego Zgromadzenia został rozstrzygnięty konkurs „Rzemieślnik Roku” oraz „Rzemieślnik Przedsiębiorca Roku”

Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczość w Bydgoszczy po raz pierwszy przeprowadziła etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Jakie znasz zawody ?”

Podczas Walnego Zgromadzenia delegatów wręczono nagrody dla wyróżnionych laureatów w konkursie.
Konkurs Plastyczny:

• miejsce I – Klaudia Lewandowska – 5 lat za twórczą barwną pracę pn. „Kominiarz” z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Ciełuchowie;
  • miejsce II – Daria Kowalska – 7 lat za równie kolorową i staranną pracę pn. „Piekarz” ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kwieciszewie (Oddział Przedszkolny),
  • miejsce III – Mateusz Olszewski – 7 lat za oryginalny pomysł przedstawienia „Murarz i pomocnika murarza” ze Szkoły Podstawowej w Ciełuchowie – Kikół.

Konkurs Fotograficzny:

• miejsce I – Miłosz Ziemniak – 11 lat za fotografi ę pt.„Mechanik pojazdów samochodowych” ze Szkoły Podstawowej im. Ofi ar Katynia w Strzelcach;
  • miejsce II – Nikola Nowak – 7 lat z zdjęcie przedstawiające „Koszykarza, plecionkarza” ze Szkoły Podstawowa im. Ofi ar Katynia w Strzelcach;
  • miejsce III – Zuzanna Polanowska – 9 lat praca ukazująca zawód „Dekarza” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Mogilnie.