KPIRiP w Bydgoszczy po raz piąty przeprowadziła etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”

Konkurs adresowany był do trzech grup uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii:

– Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-7 lat)

– Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych

– Konkurs filmowy dla uczniów gimnazjów

Do konkursu włączyli się również uczniowie z powiatu lipnowskiego w dwóch kategoriach: konkurs plastyczny i konkurs fotograficzny. W obydwu kategoriach zajęli najwyższe miejsca z czego jesteśmy bardzo dumni.

Konkursie plastycznym:

I miejsceGabrieli Wachowskiej – 7 lat za staranną pracę pn. „Krawcowa” ze Szkoły Podstawowej w Ciełuchowie,

II miejsceFilipowi Jeziórskiemu – 6 lat za wyklejankę pn. „Kominiarz” ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem,

III miejsceMiłoszowi Kwiatkowskiemu – 6 lat za oryginalny rysunek pn. „Fryzjer” z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Toruniu,

Wyróżnienie – Jędrzejowi Hordyńskiemu – 6 lat za zabawne ujęcie „Kucharza” z Przedszkola Miejskiego „Kuntersztyn” w Grudziądzu.

W kategorii – konkurs fotograficzny Komisja wyłoniła prace przyznając:

I miejsceKornelii Marczewskiej – 12 lat za zdjęcie przedstawiające zawód „Zegarmistrza” ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie,

II miejsceMichałowi Kaloskiemu – 12 lat za fotografię „Stolarza” ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie,

III miejsceOliwerowi Narbut – 14 lat za ujęcie „Mechanika pojazdów samochodowych” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo im. dra Jakuba Cieślewicza.

W konkursie filmowym wybrano dwie prace:

I miejsceEstera Sobecka – 15 lat za film pn. „Zabłocone buty” ze Szkoły Podstawowa nr 30 z oddziałami dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy,

II miejsceKamil Lewandowski – 14 lat za nagranie ukazujące pracę „Elektromechanika pojazdów samochodowych” ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym.

Uroczyste wręczenie nagród etapu regionalnego odbędzie się dnia 25 maja 2018 r. podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów KPIRiP w Bydgoszczy.

Laureaci Konkursu etapu regionalnego, którzy zajęli miejsca I-III w danych kategoriach zostali zgłoszeni do etapu ogólnopolskiego Konkursu „Jakie znasz zawody?”- organizatorem, którego jest Związek Rzemiosła Polskiego, a realizatorem Wielkopolska Izba Rzemiosła w Poznaniu oraz Fundacja Społeczeństwa i Gospodarki.

Prace wyróżnione z powiatu lipnowskiego:

Więcej: link