W dniu 6 grudnia 2017r w Cechu Rzemiosł Różnych Małych i Średnich Przedsiębiorców w Lipnie odbyło się spotkanie w ramach współpracy Cechu z Urzędem Skarbowym w Lipnie i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przedstawił nowe zasady opłacania składek na ubezpieczenia. Od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorca opłaci składki jednym przelewem na swój numer rachunku składkowego, zamiast dotychczasowych trzech albo czterech przelewów miesięcznie.

Przedstawiciele Urzędu Skarbowego na spotkaniach, omówili zagadnienia dotyczące kampanii informacyjno – edukacyjnej Ministerstwa Finansów w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców, których te obowiązki obejmą od 1 stycznia 2018 r.. Ponadto przybyłym uczestnikom przedstawiono zagadnienia związane ze zmianami w przepisach dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów uzyskiwanych przez osoby fizyczne.