Tysiące osób i rodzin ucierpiało w sierpniowych nawałnicach. Najsilniejsze nawałnice przeszły przez Pomorze, Kujawy i Wielkopolskę 11 i 12 sierpnia. I choć minęło już kilka tygodni to skutki żywiołu są nadal usuwane i wymagają ogromnego zaangażowania, w tym finansowego. Nadal wiele domów wymaga napraw i remontów. Nadal wiele rodzin nie ma odpowiednich warunków do mieszkania oraz normalnego funkcjonowania. Przed poszkodowanymi rodzinami stoi jeszcze kolejne wyzwanie. W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym w obecnej sytuacji nie wszystkich stać na podręczniki, tornistry, stroje do zajęć wf i przybory.

Dlatego Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy pragnie zaprosić Państwa do wsparcia akcji Komitetu Społecznego „Solidarni z Poszkodowanymi” powołanego przez Powiat Tucholski – najbardziej zniszczony region naszego województwa.

Bardzo prosimy o przekazywanie darów rzeczowych bezpośrednio do siedziby Starostwa Powiatowego w Tucholi mieszczącego się przy ulicy Pocztowej 7, natomiast wsparcie finansowe prosimy kierować na konto bankowe:

Powiat Tucholski
nr konta 20 1560 0013 2340 9874 1000 0042
z dopiskiem „dla Poszkodowanych w Powiecie Tucholskim”

Liczy się każda pomoc.

Pismo Prezesa Izby