Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach programu obejmującego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy, oferuje  finansowe wsparcie – zwrot kosztów finansowych zainwestowanych w bezpieczeństwo pracy. Program skierowany jest do wszystkich przedsiębiorców ze szczególnym uwzględnieniem sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

W ramach powyższego programu dofinansowaniu podlegają projekty:

• Doradcze – obejmują poprawę BHP i związane są z oceną ryzyka zawodowego, wprowadzeniem procedur bezpiecznej pracy oraz planowaniem i monitorowaniem działań prewencyjnych;
  • Inwestycyjne – obejmują przeważnie bezpieczeństwo techniczne i związane są z rozwojem, modyfikacją i usprawnieniem stanu technicznego maszyn urządzeń oraz systemów i środków ochrony indywidualnej;
  • Inwestycyjno-doradcze – łączą wyżej opisane działania.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie, którego wysokość uzależniona jest od liczby osób, za które płatnik odprowadza składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Więcej: link