Jak co roku członkowie Cechu Rzemiosł Różnych Małych i Średnich Przedsiębiorców w Lipnie obchodzili "Dzień Rzemiosła". Wzorem lat ubiegłych uroczystość odbyła się  w Leśniczówce w Komorowie w formie pikniku rodzinnego.

Oprócz rodzin rzemieślniczych w imprezie uczestniczyli również zaproszeni goście: Prezes KPIRiP z Bydgoszczy, Wiceprezes KPIRiP w Bydgoszczy, Sekretarz KPIRiP w Bydgoszczy, Pan Dyrektor KPIRiP z Bydgoszczy, Prezes CRR z Włocławka wraz z delegacją, przedstawiciel Ochotniczych Hufców Pracy we Włocławku, Wicemarszałek Województwa, Starosta Powiatu Lipnowskiego, Wójt Gminy Lipno, Sekretarz Gminy Lipno, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, oraz Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku.

Podczas pikniku zostały wręczone przez Prezesa i Wiceprezesa KPIRiP w Bydgoszczy odznaczenia rzemieślnicze za zasługi i szkolenie uczniów. Odznaczeni zostali:

• Honorową Odznakę Rzemiosła – Pani Barbara Kania, Pani Marzena Przybyszewska, Pani Justyna Strzelecka oraz Pan Kazimierz Matera.
  • Srebrną Odznakę Mistrza za wyszkolenie uczniów w rzemiośle – Pani Kamila Przybylska oraz Pan Henryk Gutowski

Piknik przebiegał w miłej, rodzinnej atmosferze z różnymi atrakcjami m.in. grill, ognisko oraz wspólna zabawa. Odbyło się wiele konkursów, za które zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami drobnymi upominkami oraz słodyczami.

Zapraszamy do galerii zdjęć.