26.04.2009r. odbyły się, uroczystości z okazji Dnia Rzemiosła. Obok członków zrzeszonych uczestniczyli zaproszeni goście m.in. Piotr Antoszewski- V-ce Prezes Kujawsko Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy,Piotr Andrzej Krzyżaniak- Dyrektor Kujawsko Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy Franciszek Baldowski Przedstawiciel KPIRiP w Bydgoszczy, Delegacja Cechu Rzemiosł Różnych we Włocławku, Starosta Krzysztof Baranowski. Podczas uroczystości uhonorowano złotym medalaem im. Jana Kilińskiego Starostę Powiatu Lipnowskiego Krzysztofa Baranowskiego, Burmistrza Miasta Lipna Janusza Dobrosia, Dyrektora PUP w Lipnie Mieczysława Rojka oraz rzemieślnika Henryka Wiśniewskiego wiceprezesa Cechu w Lipnie. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne biesiadowanie i tańce.